kötü sözlük seo güncellemesi

Kötü Sözlük SEO Güncellemesi

21 ekim 2012 ile 23 ekim 2012 tarihleri arasında, Kötü Sözlük üzerinde Tamseo+ ve Karamel Bilişim ortaklığı ile zorlu bir SEO operasyonu gerçekleştirdik.

Sürecin zorlayıcı olmasının sebebi ise, Kötü Sözlük’ün Google üzerinde 30 milyon indexli sayfa bulundurması ve aylık ziyaretçisinin 1 milyon tekilin üzerinde olması.

SEO uyumlu Kötü Sözlük’ün kısa süre sonra daha yüksek dönüşler sağlayacağını bildiğimizden, çoğu kişinin asla cesaret edemeyeceği bir yola girip, tüm eski linkleri yok ederken açıkçası hiç de korkmadık.
30 milyon index kötü sözlük

Kötü Sözlük’ün eski linkleri şu şekilde idi:
Başlık : İzmir
URL    : www.kotusozluk.com/t/5/

Şimdi ise;
Başlık : İzmir
URL    : www.kotusozluk.com/izmir/

Yapılabilecek en iyi SEO Uyumlu URL’leri Kötü Sözlük’e entegre edebildik. Kötü Sözlük’te toplam başlık sayısının 650.000 civarında olduğunu düşünürsek, bu sürecin ne denli sıkıntılı olduğunu ve ne kadar çok tecrübe, profesyonellik gerektirdiğini anlayabilirsiniz.

Elimiz değmişken, Tam SEO mantığı ile her şey mükemmel olsun istedik ve entry linklerini de kısalttık. Başlık açmada karakter sınırı getirdik ve bence en mükemmel iş olarak, kategorilendirme sistemini entegre ettik.

Kategorilendirme sistemi ile her kategoriye eklenen konunun, kategori ile ilişkilendirilmiş başlık ve açıklamalarını oluşturduk. Böylece bir web sitesi içine, onlarca konuya özel web sitesinin SEO gücünü katmış olduk.

Şu an için birçok seo ilgilisi tarafından eleştirildiğimize eminim, fakat SEO konusunda doğru yolu seçmenin önemini görecek.

Sizinle de Kötü Sözlük’ün gelişimini buradan paylaşmaya devam ediyor olacağım. Dilerseniz an be an siz de takip edebilirsiniz. Daha şimdiden, yeni URL yapıları ile aldığı indexler ile ilk sayfadan sonuçlara giriş yapmaya başladı bile.

Takipte kalın.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın