Tam SEO‘ya sizler tarafından en çok yöneltilen soruları ve bu soruların cevaplarını sizler için bir araya getirdik. Bu bölümde SEO çalışmalarımız hakkında en çok merak ettiğiniz konuları, soruları ve bu soruların cevaplarını bulmanız dileğiyle.

SEO çalışmalarının etkisini ne zaman görebiliriz ?

Aslında bu sitenizin durumuna göre, potansiyeline göre değişmekte. Eğer web siteniz hali hazırda yoğun ziyaret edilen bir web sitesi ise çalışmalarımızın meyvesini hemen görebilirsiniz. Bu tarz büyük web sitelerinde sadece on-page seo (sayfa içi) düzenlemeleri bile yapmak fark yaratmaktadır. Fakat kelime bazlı yükseliş ise asıl konu, 1 Hafta ile 3 Hafta arasında bu süre değişebilmektedir.

SEO çalışmalarınız herhangi bir risk içermekte mi ?

Kesinlikle hayır ! TAMSEO olarak biz seo çalışmalarını son derece doğal şekillerde gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımızın tümünün odağında kullanıcı bulunduğundan ve site kalitesini arttırmaya yönelik hedeflerimizden ötürü bugüne kadar hiçbir müşterimize kötü bir sonuç yaşatmadık.

Web sitemiz ne kadar sürede ilk sayfaya çıkar ?

Bu sorunun ne yazık ki tam bir cevabı yok, fakat bugüne kadar yaptığımız çalışmalar göstermekte ki; genel olarak ilk sayfada iyi bir yerlere gelebilmek 1 AY ile 3 Ay arasında sürmekte. Biz genel olarak 3 Ay demeyi tercih ediyoruz mahçup olmamak adına.
Elbette 3 ay süre verip çok öncesinde de istediğimiz hedeflere ulaştığımız oldu. SEO konusunda, özellikle yükseliş konusunda tam süre verebilmek ne yazık ki mümkün olmuyor.

Rakiplerimiz için çalışma durumunuz var mı ?

Hiçbir şekilde aynı sektörden 2 farklı firma için çalışma gerçekleştirmeyiz. Biz çalışma yaptığımız web sitelerine kendi sitelerimiz kadar özen gösteren ve sahiplenen bir ekibiz. Bu yüzden aslında hiç de üstümüze vazife olmayan çokça konuya eğiliriz. (Bilgi Güvenliği, Yazılım altyapısı…)

Sizinle çalışmayı bitirdikten sonra site sıralama kaybedecek mi ?

Size verdiğimiz danışmanlık çerçevesinde ilerlerseniz sitenizin düşüş yaşaması küçük bir ihtimaldir. Elbette anti seo saldırılarına, sunucu kesintilerine, hack girişimlerine maruz kalabilirsiniz. Bu gibi ekstrem durumlar söz konusu olursa hızlı kayıplar yaşamanız muhtemeldir. Fakat bu tarz uç problemler söz konusu olmaz ise sadece size öğütlediğimiz gibi siteniz ile ilgilenmeniz sıralamanızı korumanıza yetecektir.

Ödemeleri neden peşin olarak istiyorsunuz ?

SEO çalışmaları için gerekli olan makale ve sosyal medya hizmetlerinin ödemelerini her proje için peşin olarak gerçekleştiriyoruz.
Durum böyle olduğundan, ödemesini almadığımız bir proje için hem para hem de zaman harcamak bizim için büyük riskler barındırıyor.

Çalışmaları düzenli olarak raporluyor musunuz ?

Tüm çalışmalarımızı ANLIK olarak raporlamaktayız. Haftanın 7 günü siteniz için çalışma gerçekleştiriliyor ve rapor dosyası günde en azından 1 kez güncelleniyor. Size özel oluşturduğumuz online çalışma dosyası aracılığı ile dilediğiniz her an çalışma raporlarına ulaşabiliyor hatta çok sık bakarsanız raporları yazarken bile bizi görebiliyor, selam verebiliyorsunuz.