Sepet

2.19K görüntülenme
0
0 Yorum

Merhabalar Hocam Nasılsınız 🙂

Toplu ürün ekleme ile ilgili aklıma sorular takıldı hocam da. İzninizle sormak istiyorum size 🙂

Diyelim ki e-ticaret sitesi paketi satın aldık. XML ürün çekmek yerine 50 özgün ürün ekledik. Toplamda 1500 ürün eklenecek siteye. Şimdi sorum şu hocam; ” Bu 1500 ürünü tek tek mi eklemek gerek yoksa hepsini bir arada eklememiz SEO açısından bir sorun teşkil eder mi?

2) Bu 1500 ürünü eklerken Siteyi indexe kapatıp, ürünlerin siteye yüklenmesinden sonra indexe açmamız daha doğru mu olur?

3) Kurumsal bir site yaptık diyelim. Kategori, hakkımızda ve iletişim sayfalarını açarken Google indexe açık mı yoksa indexe kapalı mı olmalı?

Bu sorularıma maddeler halinde cevap verirseniz sevinirim 🙂

Saygılarımla;

0

Merhaba Ömer, Teşekkürler iyiyim sen nasılsın ? Kusura bakma biraz geç cevaplıyorum.

1) 1500 ürünü de aynı anda ekleyebilirsin. Eğer gerçekten fark yaratacağım diyorsan indexlenmelerini durdur ve içeriğini güncellediklerinin noindex etiketlerini kaldır. E-ticaret sektöründe hemen hemen çoğu site aynı xml dosyalarını kullanıyor. Elbette herkesin bu şekilde kullanması doğru bir yöntem olduğu yanılgısını doğurmasın. Eğer vakit ve imkan varsa hepsini güncellemeni öneririm. Bunu yapacak durum yoksa da tüm ürünleri bir anda girdiniz diye ceza yemezsin ama.

2) Sanırım ilk şıkta cevapladım bunu.

3) Hakkımızda ve İletişim sayfası elbette indexlenmeye açık olmalı. Kategoriler konusuna gelince o kategori sayfalarını kullanıyor musun ya da insanların o sayfalara girmelerinden memnun olur musun bunu düşün. Örneğin Tamseo.com’da da kategori sayfaları var fakat bunlar noindex ile işaretlenmiş durumda.

0 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.

Firma Bilgileri

Tam Bilişim Teknoloji Tic. Ltd.
Tic. Sic. No: 153291 / 5

Adres
Cihangir Mah, Sebzeci Sok,
No:45
Avcılar, İstanbul

T: +212 694 72 37
E: iletisim@tamseo.com