wordpress 3.8 güncellemesi

WordPress 3.8 Güncellemesi

WordPress 3.8 Güncellemesi 14.12.2013 tarihi itibari ile çıktı. Yeni güncelleme açıkçası beni oldukça heyecanlandırdı. Tasarımsal olarak inanılmaz değişiklikler söz konusu, WP klasik görünümünden tamamen uzaklaşmış durumda.

Değişikliklerin büyük bölümü yönetim paneli içerisinde gerçekleştirilmiş, en çok göze çarpan yönetim paneli tasarımı ve renk seçimi.

wordpress renkli yönetim paneli
Yönetim panelini dilediğiniz gibi renklendirebiliyor (artık gözünüze hangisi hoş geliyorsa) ve bu paneli mobil aygıtlarınız aracılığıyla da rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Hassaslaştırılmış tema yönetimi

wp temalarYeni temalar ekranı tüm temalasınıza bir bakışta göz atmanıza olanak sağlıyor. Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var. Keşfet bağlantısına tıklayın. Daha sonra arkanıza yaslanın ve klavye ok tuşları ile temalarınız arasında gezinin.

Daha iyi bileşen deneyimi

Sürükle, sürükle, sürükle. Kaydır, kaydır, kaydır. Bileşen yönetimi yeri geldiğinde çok karmaşık olabiliyor. Yeni tasarım ile bileşenler ekranını çok daha iyi bir hale getirdik.

Büyük bir monitörünüz mü var? Var olan alanı kullanmak için bileşen alanlarını yan yana sıralayın. Tablet mi kullanıyorsunuz? Bir bileşene tıklayın ve eklensin.

Her cihazda WordPress

wordpress renkli yönetim paneliHepimiz internete farkı cihazlardan ulaşıyoruz. Akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar — ne kullanırsanız kullanın WordPress uyum sağlayarak evinizde hissetmenizi sağlar.

Yüksek hızlarda yüksek çözünürlük

Yeni vektör tabanlı ikonlar ile WordPress hiç olmadığı kadar keskin. Piksellerden kurtularak sayfa yüklenme hızını da büyük ölçüde artırdık.

Ve elbette bu büyük güncelleme için bir de özel tema eklenmiş:

Yirmi Ondört, yeni bir magazin teması

twentyfourteen teması wp
WordPress ve Yirmi Ondört ile harikulade, magazin stilli bir site oluşturun. Bir tabla ya da kaydırıcı seçerek ana sayfanızda öne çıkan içeriği gösterebilirsiniz. Üç bileşen alanı ya da iki sayfa şablonu ile sitenizi istediğiniz gibi özelleştirin.

Alışılmış sadeliği kaybetmeden etkileyici bir tasarıma sahip olan Yirmi Ondört teması şu ana kadarki en cesur varsayılan tema diyebiliriz.

 

2 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın