Google Sıralama Faktörleri

Sizin için hazırlamış olduğumuz Google Sıralama Faktörleri çalışmamızda işinize yarayan birçok kesin bilgi ve aynı zamanda tecrübelere dayalı ipuçları bulacaksınız. Üstelik bu maddelerin her birini tek tek tartışmaya da açtık.

Bir web sitesinin Google sıralamasındaki yerini belirleyen faktörlerle ilgili yoğun bir bilgi kirliliği bulunmaktadır. Kirliliğin bu denli yoğun oluşunun sebebi ise oluşturulan içeriklerde kaynak belirtilmemesidir. Bu umursamazlıkla oluşturulan bilgilendirme amaçlı yazılar ise değersiz, hatta insanları yanlış yönlendirdiği için tehlikeli olma eğilimindedir.

Aslında Google hakkında kesin olan pek çok şey biliyoruz. Gerçek arama motoru optimizasyonu bilgisine bir blogdan, forumdan veya kolay yoldan bilgiye ulaşılan bir arama motorundan ulaşılamaz. 2019’da, en iyi bilgi akışına -tamamen kusursuz olmayan- üç kaynaktan ulaşılır; Patent Başvuruları, Google Çalışanları Tarafından Verilen Demeçler, Bilimsel Yöntemleri Esas Alan Çalışmalar.

İncelediğiniz bu kaynak, tüm kaynakları kapsayan bir rehberdir ve tartışmalı etkenlerle birlikte gerçeklikten uzak noktalara da değinilmiştir. Yine de, bilgi kirliliğini önlemek için yüzeysel bir filtreleme uygulanmıştır.

Google Sıralamalarını Etkileyen Pozitif Faktörler

Öncelikle Google’da arama sonuçlarına direkt olumlu etkisi olan faktörleri ele almak istedik. Bu olumlu faktörleri, kesin, muhtemel ve söylenti derecesine göre filtreledik.