Özgün İçerikler

İçerik Pazarlaması, İçerik Üretimi

Özgün ve kaliteli içerik yayıncısı olmak, dijital dünyada kalıcı başarıyı hedefleyen tüm site sahiplerinin temel önceliği olmak zorundadır.

seo nedir

Özgün ve kaliteli içerik yayıncısı olmak, dijital dünyada kalıcı başarıyı hedefleyen tüm site sahiplerinin temel önceliği olmak zorundadır. Sayısı milyara yaklaşan web sitelerinin arasına her geçen gün yenileri eklenmekte ve tüm bu web sitelerinin içeriği arama motorları tarafından sürekli olarak incelemektedir. Tüm bu geniş kapsamlı incelemenin temelinde, kullanıcılara en kaliteli içeriği sunan yani bir anlamda yayın içeriğiyle insanlara en çok fayda sağlayan web sitelerini saplamak bulunmaktadır.  Herkesin sıralamalarında üst sıralarda yer almak istediği Google, web sitelerini belirli bir değer ve bu değerle ilişkilendirilen bir sıra ile listeler. Bu listeleme işleminin asıl konusu olan içerik, muhakkak benzersiz ve kullanıcılara fayda sağlayan niteliklere sahip olmalıdır.

İnsanları bilgilendirmek amacıyla yazılmış, güncel gelişmeleri göz önünde bulundurarak bilgi veren, özgün ve akıcı bir anlatım diline sahip bir yazılar eninde sonunda internet kullanıcılarının dikkatini çeker. Bu şekilde kaliteli içerik yayınlayan web siteleri suni müdahalelere gerek kalmadan “insanlar tarafından gönüllü olarak” takip edilir. İnternet kullanıcılarının takip etmekten keyif aldığı ve yayınladığı bilgilerden de faydalandığı bir web sitesininse Google tarafından fark edilmemesi mümkün değildir. SEO çalışmaları ile Google sıralamalarında yükselmek isteyen istisnasız herkesin, kaliteli ve özgün içerik yayınlamaya odaklanması gerekir. Özensiz bir şekilde hazırlandığı için kalitesiz hale gelen, güncellikten uzak, başta sitelerin içeriğinden kısmen yahut tamamen kopyalanmış bölümlerle oluşturulan içerikleri yayınlamak web sitesinin arama sonuçlarında ancak daha da gerilemesini sağlayabilir.

İnternet kullanıcılar her zaman güncel bilgiye mümkün olduğunca kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmayı arzu eder. Aylar ve kimi zaman da birkaç yıl önce yayınlanmış, sonrasında kopyalanarak onlarca web sitesinde çalınmış bir yazıyı kimse okumak istemediği için web sitenizin yayın içeriğinin mutlaka güncel ve özgün bir çizgide seyretmesini sağlamanız gerekir. Web sitenizin yayın içeriğini özgün, güncel ve kaliteli hale getirmeniz ise internet kullanıcılarına daha fazla fayda sağlamanız manasına gelir. Google da dahil olmak üzere bütün arama motorları zaten kullanıcıya en çok fayda sağlayan web sitelerini belirlemeye çalıştığı için SEO açısından içerik kalitesini yükseltmekten daha faydalı bir çalışma bulunmamaktadır.

Tam SEO ekibi olarak yayınladığımız pek çok makalede “İçerik Kraldır” ifadesini kullanarak, web sitelerinin SEO çalışmalarıyla kalıcı başarı sağlaması için mutlaka özgün içerik yayıncısı olması gerektiğini belirttik ve bundan sonra da belirtmeyi sürdüreceğiz. Bugüne kadar yüzlerce web sitesinin özgün içerik yayıncısı hale gelerek kısa sürede başarı kazanmasını sağlayan deneyimli editör ekibimiz, web sitelerinizin özgün ve kaliteli içerik ihtiyacına yaratıcı çözümler sunmaktadır.  Tam SEO editörleri, sitelerinizin yayın içeriğinin daha da kaliteli hale gelerek internet kullanıcılarının ilgisini çekmesini ve daha da önemlisi bu ilginin “kalıcı” olmasını sağlar. Yayın içeriğinin güncel ve dikkat çeken başlıklarla hazırlanması konusunda titiz bir çalışma anlayışına sahip olan editör ekibimiz; uzun yıllardır özgün içerik üreticisi olarak çalışan, deneyimli, dilbilgisi kuralları konusunda bilgi sahibi ve hitap gücü kuvvetli profesyonellerden oluşmaktadır.