Bu Sayfanın Çevirisini Yap Problemi

Bu Sayfanın Çevirisini Yap Problemi

Bu sayfanın çevirisini yap uyarısı genel olarak iki nedenden ötürü görülür, bunlar:

 • Yabancı sitelerden gelen backlinkler
 • Sitenizin yabancı dildeki içeriği

Sitenizin yeterince yerli backlinki yoksa eğer zaman zaman domain uzantınız com.tr dahi olsa “bu sayfanın çevirisini yap” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Genel olarak bu duruma anti seo saldırıları sebebiyet vermektedir ve sıralama kayıpları yaşamanıza sebebiyet verir.

Bu problemin çözümü için şu hususları gerçekleştirmeniz önerilir:

 • Coğrafi Hedefleme: Site yapılandırma bölümünden > ayarlar > Coğrafi Hedef > Şu konumdaki kullanıcıları hedefle > Türkiye şeklinde gerçekleştirilir.
 • Site Dilini Belirtme: <meta http-equiv=”Content-Language” content=”tr” /> kodunu <head></head> etiketleri arasına ekleyerek sitenizin dilini arama motorlarına tanıtabilirsiniz.
 • Site içerisindeki yabancı kelimeleri düzeltme: Eğer sitenizde bolca yabancı kelime yer alıyorsa, bunları da Türkçeleştirmek fayda sağlayacaktır.

Elbette yukarıdakileri gerçekleştirmeniz çoğunlukla yeterli olmayacaktır. Genelde bu hata ile karşılaşmanın sebebi, yabancı backlinklerdir, bu da ancak yerli backlink oranını arttırmak ile çözüme ulaşacağınız manasına gelir.

Sitenizi birkaç kaliteli dizine eklemek, mümkünse konunuz ile alakalı sayfalardan backlink akışı sağlamak problemi hızlı bir şekilde çözecektir.

2 cevaplar
 1. Taylan
  Taylan says:

  WordPress sistem kurdum ve temayi ve paneli ingilizce bıraktik ,içerik sadece Türkçe .

  bunun tam tersi bir sistem kurduğumda aynı başarıyı almadım.

  2 dilde site yayini yapiyorum , sol tarafa türķçe sağ tarafa ise ingilizce yaziyorum , ziyaretçi konumları da gayet güzel :)

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın