Twitter Cards ile Paylaşımlarınızı Öne Çıkarın

Twitter Cards, sitenizin linklerini Twitter üzerinde paylaştığınızda, paylaştığınız sayfa hakkında kısa bilgiler göstermeye yaramakta. Çoğunlukla haber siteleri bol bol kullanmakta bu özelliği, elbette Tam SEO’da kullanıyor.

 

Burada canlı olarak da gördüğünüz gibi, tweetlenen url’in açıklama ve öne çıkarılmış görsel bölümünü atılan tweette gösterilerek, daha hoş bir sunum gerçekleştiriliyor. Elbette bu şekilde ekstra bir görünürlük kazanıldığını da unutmamak gerek.

Twitter Cards’ı sitenizde uygulamak da çok basit, çeşit çeşit gösterim biçimi mevcut, sitenize en uygun gösterimi seçip, gerekli meta etiketleri arasına eklemeniz ve sonra Twitter’dan onaylatmanız yeterli.

Twitter Cards kullanarak yapabileceğiniz gösterim şekilleri şunlar;

Sizde sitenizde Twitter Cards özelliğini kullanmak için; sitenize uygun olan gösterimi bu adresten seçip https://dev.twitter.com/docs/cards, web sitenize uygulayın, sonrasında ise https://dev.twitter.com/docs/cards/validation/validator bölümünden onay isteyin. (5 dakikada onaylanıyor.)

Öte yandan eğer WordPress alt yapısı kullanıyorsanız, http://wordpress.org/plugins/jm-twitter-cards/ adresinden indirebileceğiniz eklenti, tüm bu işi sizin yerinize gerçekleştiriyor.

4 cevaplar
 1. Altay Bilgin
  Altay Bilgin says:

  Merhaba; bende yapacağım kendi siteme bu kart uygulamasını, bilgilendirme için teşekkürler…

  Bu arada;
  “gerekli meta etiketlerietiketleri arasına eklemeniz ve sonra Twitter’dan onaylatmanız yeterli.”
  cümlesinde etiketleri kelimesini tekrarlamışsınız, düzeltin isterseniz.

  Son olarak size bir şey soracağım, bir web sitesinin bir den fazla yazarı varsa; head etiketinin üzerine mi koyacağız hepsinin Google Plus id’lerini yoksa, farklı bir sistem mi yapmamız gerekiyor. Siz yapmışsınız ama nasıl yaptığınızı anlamadım. İnternettede konu ile ilgili bir kaynak bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
  • Çağdaş Akagündüz
   Çağdaş Akagündüz says:

   Merhaba,
   Öncelikle düzeltme için teşekkürler :)

   Eğer bir web sitenizde birden fazla içerik sağlayıcı varsa ve Google yazarlık doğrulaması yapmak istiyorsanız bunun en güzel yolu, makalelerin altına yazar bilgi kutusu yerleştirmek. Tıpkı Tam SEO’daki gibi.

   Dikkat ederseniz, bu okuğunuz makalenin de hemen altında bir yazar kutusu var ve yazar ismine tıkladığınızda sizi Google Plus profiline yönlendiriyor.

   Tabi bunun doğru çalışması için unutmayın, G+ profilinizdeki isim neyse, sitedeki isim de aynı olmalı.

   Cevapla
   • Altay Bilgin
    Altay Bilgin says:

    Onu illaha o şekilde mi yapmamız gerek yoksa; yazar bio’suna da direk text link olarak eklesek olur mu? Aynı sizin gibi aşağıda yazarın g+,twitter profillerine link gidiyor ancak çıkmıyor, sanırım text olarak vermek zorundayız. Konuyu karıştırdım bu arada kusuruma bakmayın.

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Yorum Yazın