Skip to main content

Sepet

Arama Motoru Optimizasyonu

Backlink Algoritmaları

Yazar: 10 Ekim 2012Aralık 25th, 20192 Yorum

Backlink Algoritmaları, son zamanlarda hızlı değişmekte ve gelişmekte. Özellikle son yıllarda sosyal mecraların çok hızlı şekilde gelişmesi ile arama motorları da kendilerini bu yönde geliştirmek durumunda kalmakta.

Eski zamanlarda eski, köklü ve bol backlinki olan web sitelerinden, sayfalarından backlink almak fayda getirirken, şimdilerde ise yeni, dinamik ve güncellenen sayfalardan backlink almak çok daha avantajlı.

Bu konuda bilgi edinmek için SEOmoz’un eski çalışanlarından Cyrus Shepard’ın backlink algoritmaları ile alakalı videosunu izleyebilirsiniz.

2 Yorum

 • SeoUzmanı dedi ki:

  İyi de usta, o linkler zaten uzun süre güncellenmeyecek. Belki bir müddet sonra kırık olacak. Yapılması gereken ayrıca birde şu olmalı. Alınan linkleri bir yere not almak ve dönem dönem bunları kontrol etmek olmalıdır.

  • Çağdaş Akagündüz dedi ki:

   Aldığınız backlinklerin kırılması için, on page seo’da bir hata yapmanız ve sonra bu hatanızı düzeltmeniz gerekiyor. Boşuna demiyoruz yani on page seo, seo’nun başlangıcıdır ve en çok dikkat gereken husustur.

   Aldığınız backlinklerin bulunduğu sayfalar da elbet eskiyecek haklısınız. Lakin biz yazımızda eski sayfalardan alınan backlinkler yararsız demedik. Sadece taze sayfalar, taze bilgi olarak değerlendirildiğinden, daha hızlı etki gösteriyor.

   Alınan backlinkleri kontrol etmek konusuna da katılmıyorum. Backlink alacağınız yeri iyi değerlendirmelisiniz. Belli bir otoritesi oluşmuş web siteleri ile çalışınca o web sitelerinin kapanma durumu da olmuyor.

Yorum Yapın