Skip to main content

Sepet

Arama Motoru Optimizasyonu

E-Ticaret Siteleri için SEO

Yazar: 20 Ekim 2012Aralık 25th, 2019Yorum Yapılmamış

E-Ticaret siteleri, içerisinde binlerce ürün bulunduran ticari web siteleridir. Kazançlarını sattıkları ürünler aracılığı ile sağlarlar dolayısıyla da bu ürünlerin bulunabilmesi satış yapabilmeleri için hayati önem taşır.

Sergilenen ürünlerin de arama sonuçlarında listelenebilmesi için de ciddi SEO çalışmalarına ihtiyaç duyarlar. Çünkü E-Ticaret sektöründe ciddi ve güçlü rakipler bulunmaktadır. Bu rakipleri geride bırakmak ancak, onların yaptıkları hataları tekrarlamamak, sonrasında düzenli ve yoğun çalışmalar ile mümkün olabilir.

Sektörde yer alan dev E-ticaret sitelerine göz atıldığında, çoğunun sektörde eski olması, bir bakıma sektöre yeni girecek projeler için avantajdır. Çünkü dikkat edilirse, eski olmalarından ötürü birçok SEO hatası barındırmaktadırlar, bu hataları düzeltecek güçleri bulunsa da birçok büyük proje marka tanınırlığını sağladığından bu zahmetli işe kalkışma gereksinimi duymaz.

Yeni E-ticaret projelerinden pek azı başarılı olabilmektedir, bunun nedeni ise büyük örneklerin yaptıkları SEO hatalarına düşmemeleri, ders çıkarmalarıdır.
Pastadan pay alabilmek için hiçbir SEO hatası barındırmayan stabil bir sisteme, sonrasında sizin için SEO çalışmalarını gerçekleştirip, raporlayacak bir SEO firmasına ihtiyacınız var.

Piyasada bulunan hazır E-ticaret sistemlerinin SEO açısından eksikleri ve hataları olduğu aşikar. Bu yüzden eğer imkan varsa, SEO konusunda tecrübeli bir web yazılım firması ile çalışmanız da gerekiyor.

SEO’nun E-Ticaret Siteleri için Faydaları

  • SEO, ürünlerinizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlayacağından, marka tanınırlığınızı arttırır.
  • SEO, ürünlerinizin satış oranını arttırır.
  • SEO sadece arama sonuçlarındaki gelişiminizle ilgilenmediğinden aynı zamanda web sitenizin kullanıcılar açısından daha gelişmiş bir hal almasına yardımcı olacaktır. Bu yüzden kullanıcı memnuniyetini arttırır.
  • SEO harcamaları, reklam harcamalarına oranla çok daha karlıdır aynı zamanda kalıcıdır. Reklamlar ancak paranızı akıttığınız müddetçe işe yarayacaktır.

Yorum Yapın