Skip to main content

Sepet

Arama Motoru Optimizasyonu

E-Ticaret sitesi kurmanın maliyeti nedir ?

Yazar: 4 Mart 2018Aralık 25th, 2019Yorum Yapılmamış

E-Ticaret günümüz şartlarında gerçekten en popüler girişimlerin başında geliyor. Çünkü maliyeti reel lokasyonda bir işletme açmak ile mukayese edilemeyecek kadar düşük, kazanç potansiyeli de kat kat fazla.

E-ticaret sayesinde yolu sizin caddenize düşmeyen insanlara da rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Hatta farklı illerdeki, ülkelerdeki insanlara bile.

Peki bu kadar övdük, nedir e-ticaret sitesi kurmanın maliyeti ? 

Ticari faaliyetlerinizi dijital ortama taşıyarak, yüksek kârlılıkla satış yapmak ve marka değerinizi arttırmak için kolları sıvamaya karar verdiniz. Bir e-ticaret sitesi sahibi olarak zaten satışını yaptığınız ürünleri milyonlarca kullanıcının çevrimiçi olduğu internet üzerinden pazarlamak, bu ürünlerin arasına yenilerini eklemek istiyorsunuz.

Bu doğrultuda diğer firma sahipleri gibi e-ticaret sitesi kurmak için gerekenler nelerdir şeklinde bir aramayla bilgi edinmeye başladığınızda genellikle karşınıza alan adlarından hostinge, sanal pos uygulamalarından SSL sertifikası alım ve kurulumuna pek çok konudan bahseden içerikler çıkar.

Bu dijital unsurlar e-ticaret sitesi üzerinden satış yapmaya başlamak için gerekli olsa da, çoğu web sitesinden bahsedilmediği için firma sahiplerinin yanılmasına sebep olan iki temel unsur; planlama ve e-ticaret yazılımıdır.

Mağazanızda satış yapmaktan aslında hiçbir farkı olmayan dijital pazarlama; sermaye, emek ve zaman kuralının geçerli olduğu bir alandır. İşe yeni başlayacak firma sahipleri alan adları, sanal posların kurulumu gibi konulardan bahsedilen içeriklerle karşılaştığı zaman genellikle bu gereklilikleri yerine getirdikten sonra kısa sürede hayal ettiği yüksek satış rakamlarına ulaşacağını zannediyor. Oldukça hatalı bir biçimde kimilerininse emek sarf etmeye gerek olmadan, oldukça kısa bir zaman aralığında binlerce ürün satmak olduğunu zannettiği e-ticaret sitesiyle ticari faaliyet yürütmek aslında ticaret hayatının dinamiklerinden bağımsız değildir.

Madde madde maliyetleri minimumda tutarak inceleyelim;

  • Minimum şahıs firması kurmak (500TL)
  • Kaşe/Fatura Baskı (200TL
  • E-Ticaret yazılımı satın almak (495TL –> E-Ticaret Paketleri) (Ki bu sayede; tasarım, hosting, danışmanlık ücretleri ödemeyeceksiniz)
  • İlk reklam kampanyanızı oluşturmak (1 Aylık 750TL/Günlük 25TL) (Aceleniz varsa elbette, isteğe bağlı)
  • SEO çalışmalarına başlamak (3 Aylık 2.025₺ – Bakınız: SEO Fiyatları)

Gördüğünüz üzere yaklaşık 3000TL gibi bir bütçe ile satışa başlayabiliyorsunuz, tabi ki buna ek olarak satacağınız ürünün size olan maliyetini eklemeniz gerekiyor.

Yine de bugün İstanbul şartlarında ortalama bir eve taşınmanın bile maliyeti depozitosu, emlakçı komisyonu derken 6000TL’yi bulurken, yeni bir iş kurmanın maliyetinin 3000TL gibi rakamlarda olması e-ticareti çok popüler yapıyor.

Tabi biz minumum gereksinimleri listeledik. Şahıs firması yerine limited şirket kurmak isterseniz örneğin bunun size kurulum maliyeti sadece yaklaşık 3000TL tutacaktır. E-ticaret yazılımı konusunda da daha detaylı bir paket seçebilir, reklam bütçelerinizi arttırabilir, SEO da da çok daha rekabetçi bir paket seçebilirsiniz, böyle bir durumda da maliyetiniz yaklaşık 4-5 kat artacaktır.

Profesyonel E-Ticaret Yazılımı

Yılların deneyimiyle firma sahiplerinin dijital ortamda sürdürdüğü ticari faaliyetler esnasında yaşadığı sorunları çok iyi biliyor

, bu sorunları oluşmadan önleyen Limon e-ticaret yazılımı sayesinde sizlere güvenilir çözümler sunuyoruz. Kullanıcı memnuniyetini arttıracak, tasarımından alışveriş deneyimine müşterilerinizin marka algısını kuvvetlendirecek e-ticaret yazılımlarımız güvenlik konusunda endişeye de yer bırakmaz. E-ticaret sitenizin görünürlüğünü arttıracak SEO planlamalarını da unutmadığımı Limon e-ticaret yazılımlarıyla kısa sürede potansiyel müşteri kitlenize ulaşır, sitenizin ziyaretçi trafiğini arttırabilirsiniz. Demo sürümü şimdi indirerek önce e-ticaret yazılımımızı deneyip sonra kalitesinden ve kullanışlılığından emin olduktan sonra satın almaya yönelik nihai kararınızı verebilirsiniz.

Yorum Yapın