Skip to main content

Sepet

Arama Motoru Optimizasyonu

İnternetten Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Yazar: 3 Mart 2018Aralık 25th, 2019Yorum Yapılmamış

Bildiğiniz üzere e-ticaret sektörü çok hızlı bir şekilde gelişiyor ve pazar git gide büyüyor. Bunda elbette artık internete tam olarak uyum sağlamamızın büyük bir etkisi var. Eğer siz de işinizi internete taşımak ya da tamamen bir internet girişimi oluşturmak istiyorsanız bu makaleyi sizin için hazırladık.

1- Ne satacağınıza karar verin

Halihazırda ürün sattığınız bir mağazanız varsa zaten bu adımı atlayabilirsiniz, fakat internetten bir şeyler satmak istiyorsanız en azından bir ürüne ya da o konuda iyi olduğunuz bir hizmete ihtiyacınız var. (E-Ticarete konu olan ürünler dijital ürünler de olabilmekte)

Stok maliyetlerine katlanmak istemiyorsanız da bu ürünün tedariği kolay olmalı ve fiyat araştırmasını, fiyatlandırmayı kargo maliyetlerini de hesaplayarak yapmalısınız.

2- Şirket kurulumu

Biliyorsunuz ticaret ile uğraşacaksanız, vergi mükellefi olmanız gerekir. Fakat bu gözünüzü korkutmasın, yeni başlayan bir girişim için Şahıs firması ya da Adi ortaklık kurmak hem çok çabuk (1 gün) hem de çok uygun maliyetlidir. (400 ile 600 lira arası)

Elbette limited ya da anonim şirket kurulumu da yapabilirsiniz fakat bu tür şirketlerin kurulum maliyetleri daha yüksektir. Aklınızda olsun her zaman şahıs firmanızı limited ya da anonim şirkete çevirme imkanı bulunmaktadır.

3- Bütçe Planlaması

Malum her ticari faaliyet illa bir sermayeye ihtiyaç duyacaktır. Elbette e-ticaret sitesi sahibi olmak bir dükkan/mağaza açmaktan çok daha uygun fiyatlara mal olur. Örneğin;

  • E-Ticaret sitesi kurmanın maliyeti
  • Aylık Hosting/Sunucu maliyeti
  • Domain satın alma maliyeti
  • Reklam harcamaları
  • SEO harcamaları

Elbette biz e-ticaret paketlerimizde bu hizmetlerin büyük bir kısmını birleştirip size çok uygun bir fiyatla sunuyoruz. İncelemek için göz atın.

4- Ödeme kabul etme

Kapıda ödeme ya da Havale/Eft ile ödeme almak her e-ticaret paketinin ortak özelliğidir. Bunun için bir banka hesabınızın olması yeterlidir.

Fakat sanal pos almak yeni işletmeler için zorlu bir süreçtir. Bankaların çoğu firmanız eğer yeniyse size sanal pos vermeye yanaşmazlar. Fakat burada doğru danışmanlıkla ödeme aracısı firmalar ile anlaşılabilir (İyzico vb…) ve sanal pos sahibi olabilirsiniz. Örneğin biz bu konuda danışmanlık sağlayıp sanal pos entegrasyonunu gerçekleştirip, 1 gün içerisinde aktif hale getirebiliyoruz.

5- Başlangıç

E-ticaretin en güzel kısmı, düşük maliyetler ve dolayısıyla düşük risktir. Tek yapmanız gereken bir e-ticaret yazılımı edinip, ürünlerinizi size sunulan eğitime göre oluşturmak ve satışa başlamak.

Sosyal medya tanıtımları, SEO çalışmaları ile kar yapmaya başlamanız çok zor değil. Kilit nokta çok yüksek harcamalar yapıp zor durumda kalmamakta.

Eğer e-ticarete başlamaya düşünüyorsanız işe demomuzu inceleyerek başlayabilirsiniz.

Kauf von Zithromax online

Yorum Yapın