Skip to main content

Sepet

Arama Motoru Optimizasyonu

Ekşi Sözlük

Yazar: 9 Ekim 2012Aralık 25th, 20191 Yorum
eksi sozluk

Ekşi Sözlük, her türlü kelime, olay, durum ve kavram hakkında, kayıtlı yazarların yorumlarını içeren ve subjektif sunumlarıyla genişletilen katılımcı sözlük tarzında web sitesidir.

ekşi sözlük15 şubat 1999 yılında Sedat Kapanoğlu tarafından kurulan Ekşi Sözlük’ün ilk entry’si pena başlığına SSG (Sedat Kapanoğlu) tarafından yazılmıştır.

Ekşi Sözlük, Türkiye’nin en büyük bilgi kaynağı olarak hizmet veren Ekşi Sözlük, internet alemine yeni bir soluk getirmeyi başarabilmiş bir web sitesidir.

Dünya çapında bir üne kavuşması da 2007 yılından itibaren olmuştur. Hatta o sıralar Microsoft’ta çalışan Sedat Kapanoğlu, Microsoft’u bırakıp, Ekşi Sözlük’ün başına dönmüş ve sadece profesyonel olarak Ekşi Sözlük ile uğraşmaya başlamıştır. (Tabi bu durumda, Ekşi Sözlük’ten kazandığı paranın Microsoft’tan aldığı parayı geçmesinin etkisi büyüktür.)

Ekşi Sözlük aynı zamanda, bir web sitesine emek verilince ne denli büyütülebileceğinin en güzel kanıtlarındandır. Çünkü Ekşi Sözlük 1999 yılında açılmış ve ancak 8 yıl sonra 2007 yılında kar yapan bir hale gelebilmiştir.

Buradan da çıkarıyoruz ki istikrar ve sabır başarı için şarttır.

Sonrasında İtü Sözlük, Uludağ Sözlük’ün de açılmasına sebebiyet vermiştir. En son olarak da Kötü Sözlük‘ün. Türkiye’de irili ufaklı sözlüklerin fikir babası konumunda Ekşi Sözlük bulunmaktadır.

1 Yorum

  • Burak Kutlu dedi ki:

    Biz olsak microsoft gibi bir iş birakilir mi ne gerek var riske diye dusunurduk herhalde..

Yorum Yapın