Skip to main content

Sepet

Arama Motoru Optimizasyonu

İtü Sözlük

Yazar: 27 Kasım 2012Aralık 25th, 2019Yorum Yapılmamış

İtü Sözlük 1 Mart 2004 yılında Çağatay Gürtürk tarafından, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) bünyesinde kurulmuştur. Açıldığı ilk aylarda İTÜ serverlarında yer almakta idi ve sadece üniversite içinden giriş imkanı vardı, Nisan 2004’ten sonra da bu durum herkese açık şekilde değiştirildi. Ekşi Sözlük benzeri olarak açılmış ilk sitelerden biri.

Yazılım ve Tasarım olarak yenilikçi kimliği ile dikkat çeken bir sözlük. Aynı zamanda sert formatı ile kaliteli bir ortam yaratma peşinde. Ekşi Sözlük ve Uludağ Sözlük kadar aktif bir sözlük değil, bu da format ve yazar alım politikaları ile alakalı bir durum elbette.

Şahsen ilk yazarlık keyfini taddığım sözlük aynı zamanda, zaten İtü Sözlük deneyimimden sonra Kötü Sözlük’ü kurma kararı almıştım. 6. nesil yazar alımları ile İtü Sözlük büyümüş ve popülaritesini arttırmıştır.

Son senelerde Kötü Sözlük’ten sonra ekstralara fazlası ile önem vermiş, birçok ekstra bölümünü devreye sokmuş bir interaktif portal haline gelmiştir.

SEO konusunda incelersek de arama motoru optimizasyonu konusunda son derece başarılı bir oluşum. Uygulanabilecek tüm teknikler başarılı bir şekilde uygulanmakta ve sonuçları da alınmakta. Günlük tekil ziyaretçisi de 150.000 ile 180.000 arasında.

Yorum Yapın