Skip to main content

Sepet

Arama Motoru Optimizasyonu

WordPress

Yazar: 10 Ekim 2012Aralık 25th, 2019Yorum Yapılmamış
wordpress logo

WordPress ile hayal edebileceğiniz her türlü web sitesini rahatlıkla yapabilirsiniz. Elbette özünde bir blog sistemi olmasından ötürü yüksek hızla çalışmasını beklemek haksızlık olacaktır.

[box type=normal] WordPress, dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinden biridir, açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. WordPress kullanarak kısa süre içinde kendi sunucunuza kurulum yapabilir, sitenizi yayınlayabilir ve sitenize içerik eklemeye yani bloglamaya başlayabilirsiniz. [/box]

Bunun dışında, WP kullanarak, blog siteleri, topluluk siteleri, blog oluşturma siteleri (blogger, tumblr tarzında), forum siteleri, kurumsal siteler yapmanız mümkün.

WordPress ayrıca Türkçe dil desteği de sunmaktadır, aynı zamanda bilinen en SEO dostu sisteme sahiptir. Url yapılarını kendiniz belirleyebilirsiniz, kategorilendirme yapabilirsiniz, etiketleme sistemi vardır ayrıca otomatik pingleme sistemi de mevcuttur. Bu sayede wordpress blogunuza girdiğiniz içerikler siz hiçbir yere link koymasanız da muhakkak indexlenir.

WordPress kurulum kolaylığı açısından da diğer sistemlere göre fark yaratır. Sade ve basittir. Database oluşturmanız yeterlidir.

WordPress’e özgü temaların da çok sayıda olması, genelde kullanıcıların işini kolaylaştırır. Her konuda binlerce wordpress teması bulabilirsiniz.

WP, geniş bir ekip tarafından sürekli olarak güncellenir, mevcut wordpress sisteminizi de tek tuşla, saniyeler içerisinde güncelleme imkanınız vardır.

Yorum Yapın